Nerezem nic nezkazíte
Zábradlí bývají různá a rozmanitá. Najdeme je v interiéru i v exteriérech. Jsou závislá na typu schodiště. Často bývají dokonce jeho nosnými prvky. Také mají rozličné využití. Některé slouží pouze k zabránění pádu osob nebo předmětů, od jiných se očekává, že jejich pomocí budou lidé lépe stoupat po schodech, nebo nakloněné plošině. Některá zábradlí mají být nenápadná, jiná naopak dominantní, kde dokreslují vzhled objektu či interiéru.
Jsou dva materiály, které jsou v oblibě a jsou takříkajíc věčné. Jde o dřevo. Historicky nejpoužívanější materiál, používaný už od středověku. Je krásné, pohledově krásné, estetické. A co je největší předností dřeva, je jeho dobrá opracovatelnost. Pomocí pily, brusných materiálů, případně dláta vytvoříte, při troše fortelu zábradlí prakticky jakéhokoliv tvaru a vzhledu. Pomocí lazur, olejů a laků dodáte dřevěnému zábradlí i zajímavou barvu. Druhým materiálem, daleko mladším, je ocel. Nerezová ocel. Na zábradlí se používají nerezové trubky, či profily různých průřezů. Lze použít i nerezovou pásovinu, protože nerezový materiál je velice tuhý a odolný. Nerezová ocel je rovněž dobře opracovatelná, i když spoje a ohýbání už v klasické dílně neprovedete. Potřebujete speciální svářecí stroje, dobré vrtačky a pro docílení dokonalého vzhledu rovněž leštící nářadí.
O co složitější práce s nerezovým materiálem je, o to dokonaleji může vypadat výsledný produkt. Nerezové zábradlí lze použít jak v interiérech, tak v exteriérech. To díky tomu, že je velice odolné proti přírodním vlivům. Zachovává si čistotu a lesk po dlouhou dobu. Údržba je minimální, a když je třeba obnovit jeho svěžest, nejde o nijak nákladnou záležitost. Interval údržby lze navíc prodloužit použitím speciálních nanotechnologických nátěrů, které zamezí ulpívání agresivních nečistot na povrchu materiálu.